A A A

Inkling od Wacoma: analogowe szkicowanie, cyfrowe poprawki

30 sierpnia 2011, 12:58
Inkling od Wacoma: analogowe szkicowanie, cyfrowe poprawki

Firma Wacom prezentuje Inkling, nowe cyfrowe pióro, które na bieżąco rejestruje ruch tworzenia szkicu w notatniku czy na zwykłej kartce papieru.

Cyfrowe pióro Inkling to zarówno elementy sprzętowe jak i oprogramowanie. Hardware obejmuje piórko oraz bezprzewodowy odbiornik, który rejestruje szkic i zapisuje go cyfrowo. Pióro natomiast wykorzystuje opracowaną przez Wacom technologię rozpoznawania nacisku (1024 poziomy czułości) w celu wykrycia, jak mocno pióro jest przyciskane do papieru podczas szkicowania. Te różnice stopnia nacisku pojawią się w wersji cyfrowej rysunku.

Odbiornik może być przypięty do krawędzi papieru lub szkicownika, a jego pozycja może być dostosowana do potrzeb osób lewo- i praworęcznych tak, aby zapewnić odbiornikowi niezakłócone pole do obserwacji końcówki pióra. Kiedy szkic jest zakończony, odbiornik podłącza się do komputera za pomocą USB, aby przesłać pliki. Obrazy mogą być otwierane za pomocą dołączonego do zestawu oprogramowania Inkling Sketch Manager, który służy do edytowania, usuwania lub dodawania warstw, jak również do zmiany formatów i przesyłania plików do edycji w kreatywnych aplikacjach.

Inkling może przechowywać tysiące szkiców i eksportować pliki wraz z podziałem na warstwy bezpośrednio do programów Adobe Photoshop, Illustrator (CS3 lub nowszy), lub Autodesk Sketchbook Pro (2011). Pliki mogą być również zapisywane w formatach JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG i PDF do wykorzystania w innych aplikacjach.

Nowe pióro do szkicowania Inkling będzie dostępne od października 2011 roku w cenie EUR 169,90.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto