A A A

Inno3D - karty graficzne z układami GeForce RTX

25 sierpnia 2018, 10:00
Dopiero co NVIDIA zaprezentowała światu swoje nowe układy graficzne, a już teraz Inno3D pokazuje gotowe karty, korzystające z nowych GPU.
Inno3D - karty graficzne z układami GeForce RTX

 

Seria GeForce RTX wprowadza sprzętową obsługę ray-tracingu, a więc technologii śledzenia promieni. Jej najważniejszą cechą jest odtwarzanie drogi jedynie tych wiązek, które trafiają ostatecznie do obserwatora. Zamiast polegać przy generowaniu odbić światła w grafice 3D na rasteryzacji, nowe układy graficzne NVIDII zajmują się przede wszystkim światłem. Zestaw rozwiązania sprzętowego z modułem programowym, NVIDIA określiła mianem technologii RTX. Nowe karty graficzne Inno3D wykorzystują w pełni możliwości tego rozwiązania.

Trzy karty, cztery serie

Wśród nowości ze stajni Inno3D nie zabrakło przedstawicieli każdego z zaprezentowanych w Kolonii układów. Producent z Hong Kongu pokazał karty graficzne należące do czterech serii: TWIN X2, JET, Gaming OC oraz iChill Black. Korzystające z układów NVIDIA Turing GeForce'y RTX 2080Ti, RTX 2080 oraz RTX 2070 z serii TWIN X2 wyposażone są w dwa duże wentylatory umieszczone w masywnym radiatorze. Seria JET cechuje się chłodzeniem turbinowym, z pojedynczym wirnikiem, tym samym przypominając konstrukcje referencyjne poprzedniej generacji. Gaming OC to już zupełnie inna liga - karty wyposażone w trzy wentylatory, a częstotliwość, jak sama nazwa wskazuje, będzie wyższa niż w standardowych modelach.

Ciche i chłodne

GeForce'y RTX z serii iChill Black to niewątpliwie najciekawsze z nowości. Uzbrojone w chłodzenie wodne wręcz zachęcają do overclockingu - to na wypadek gdyby akurat znalazł się ktoś, komu nie wystarczy wydajność najszybszej karty graficznej na świecie. Producent zadbał także o to, by pozostały one dość ciche. Układ chłodzący kart to poniekąd rozwiązanie hybrydowe, korzystające z dwóch wentylatorów o średnicy 120 mm i 240 mm bloku radiatora, do którego dociera nagrzana przez GPU woda. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu można śledzić parametry działania samej karty, w tym prędkość wentylatorów, temperaturę GPU czy układów pamięci GDDR6.

Karty graficzne Inno3D z układami GeForce RTX pojawią się w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto