A A A

Instagram i Facebook umożliwiają oglądanie prywatnych zdjęć

11 września 2019, 13:30
Po wrzuceniu zdjęcia na Facebooka lub Instagrama możemy ukryć je przed niepożądanymi osobami. Istnieje jednak sposób, by obejrzeć je bez zgody użytkownika.
Instagram i Facebook umożliwiają oglądanie prywatnych zdjęć

Często użytkownikom Facebooka i Instagrama wydaje się, że zdjęcia i filmy ustawione jako prywatne są chronione przed wzrokiem ciekawskich. Okazuje się jednak, że zdobycie dostępu do nich wcale nie musi wymagać zgody użytkownika, który je opublikował. Serwis Buzz Feed News przedstawił sposób na dotarcie do ukrytych elementów nawet bez zalogowania.

Nie powinno to przysporzyć problemów nikomu, kto choć trochę rozumie podstawy HTML-a. Po wyświetleniu zdjęcia oraz kodu źródłowego strony możemy znaleźć w tym kodzie adres, który daje dostęp do zdjęcia również bez zalogowania.

Nie jest to do końca metoda atrakcyjna dla włamywaczy, bo link może zdobyć tylko znajomy użytkownika. Jednak istnienie takiej furtki powinno być ostrzeżeniem przed publikacją nazbyt prywatnych treści. Tym bardziej że wspomniany adres z kodu źródłowego pozwala wyświetlać zdjęcia z zakładki Instagram story nawet wtedy, gdy zostały już usunięte.

fot. Instagram


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto