A A A

Intel Cascade Lake-X: 28-rdzeniowy procesor

6 czerwca 2018, 10:00
Podczas targów Computex 2018, Intel zaprezentował procesor, który wykorzystuje do działania konfigurację składającą się z 28 rdzeni.
Intel Cascade Lake-X: 28-rdzeniowy procesor

Nowy procesor Intela zadziała zarówno na podstawce LGA2066, jak i LGA3647. 28 rdzeni jest w stanie pracować z prędkością na poziomie 5 GHz. Producent nie poinformował czy w przypadku tego układu da się skorzystać z trybu Turbo, jednak można spodziewać się, że po delikatnym podbiciu wydajności samego procesora, wyniki osiągane przez rdzenie staną się naprawdę imponujące.

Intel postanowił także zachować w tajemnicy wartość TDP odpowiadającą zapotrzebowaniu na energię dla nowego układu - analitycy szacują jednak, iż moc potrzebna do obsłużenia 28 rdzeniowego procesora Intela może wynieść nawet 300W.

Wydajny procesor Intela raczej nie trafi do domów najbardziej zapalonych graczy. 28 rdzeniowa konstrukcja będzie zapewne wykorzystywana w przypadku serwerów oraz superkomputerów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto