A A A

Intel i Nvidia - kolejne starcie

13 marca 2008, 12:59
Intel i Nvidia - kolejne starcie

Nvidia planuje udostępnienie benchmarka, który ma pokazać wyższość procesorów graficznych nad procesorami centralnymi.
Producent kart graficznych GeForce podtrzymuje swoją kontrowersyjną tezę, że nowoczesna karta graficzna jest ważniejsza dla wydajności komputera niż wieloprocesorowe CPU, ogłoszoną na targach CeBit, a przygotowywany program ma być dowodem na jej słuszność.

Na ataki Nvidii producenci procesorów reagują różnie. Przedstawiciel AMD Patrick Moorehea zgodził się z tezą Nvidii, ale ponieważ AMD ma w swojej ofercie także karty graficzne, to stwierdzenie aż tak bardzo nie dziwi.
Intel oficjalnie nie komentuje sprawy, ale atakuje Nvidię na innym polu. Producent procesorów poinformował, że nie otrzymał od Nvidii licencji na wykorzystanie technologii SLI. Zdaniem Intela to przejaw paniki, która panuje w Nvidii – producent kart graficznych nie widzi innej drogi do utrzymania swojej pozycji na rynku, niż utrudnianie innym firmom dostępu do swoich technologii.
Tego punktu widzenia Intela nie potwierdzają inne działania Nvidii, która poinformowała, że z zakupionej ostatnio przez nią technologii PhysiX (silnik fizyki) będą mogli korzystać wszyscy producenci sprzętu i gier.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto