A A A

Intel wypuszcza Oak Trail, zapowiada Cedar Trail

12 kwietnia 2011, 10:45
Intel wypuszcza Oak Trail, zapowiada Cedar Trail

Firma Intel poinformowała dziś, że platforma Intel Atom, poprzednio znana jako „Oak Trail”, jest już dostępna i zostanie zastosowana w urządzeniach, które pojawią się w sprzedaży od maja 2011 r.

Ponad 35 innowacyjnych tabletów i konstrukcji hybrydowych od takich producentów, jak Evolve III, Fujitsu Limited, Lenovo, Motion Computing, Razer i Viliv, wykorzystuje platformę „Oak Trail” i działa pod kontrolą szerokiej gamy systemów operacyjnych.

Ponadto na konferencji Intel Developer Forum w Pekinie firma zaprezentuje 32-nanometrową platformę Intel Atom następnej generacji, obecnie znaną jako „Cedar Trail”. Rozwiązanie to przyczyni się do powstania nowej generacji bezwentylatorowych, chłodnych i cichych, eleganckich i innowacyjnych netbooków, desktopów klasy podstawowej oraz konstrukcji typu „all-in-one”

„Nowa platforma Intel Atom ‘Oak Trail’ i następująca po niej ‘Cedar Trail’ pokazują nacisk, jaki kładziemy na personalizację oraz mobilność netbooków i tabletów, oferując usprawnienia architektoniczne, które przekładają się na dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym oraz wyższą wydajność — powiedział Doug Davis, wiceprezes i dyrektor generalny Netbook and Tablet Group w firmie Intel. — Linia produktów Intel Atom obecnie rozwija się szybciej, niż przewiduje prawo Moore’a; w ciągu następnych trzech lat na rynek trafią produkty oparte na trzech różnych technologiach produkcyjnych”.

Nowy procesor Intel Atom Z670, część platformy „Oak Trail”, oferuje ulepszone odtwarzanie wideo, szybkie przeglądanie internetu i dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym bez obniżania wydajności. „Oak Trail” ma rozbudowane funkcje multimedialne, m.in. dekodowanie wideo 1080p oraz wyjście HDMI. Platforma obsługuje też Adobe Flash, zapewniając dostęp do bogatej treści oraz gier Flash.

Dzięki tym ważnym postępom w energooszczędności i wydajności procesor Intel Atom Z670 umożliwia uruchamianie aplikacji w różnych systemach operacyjnych, w tym Google* Android, MeeGo i Windows. Ta wyjątkowa elastyczność zapewnia nowe doświadczenia oraz większą swobodę wyboru użytkownikom tabletów i konstrukcji hybrydowych, które łączą najlepsze cechy netbooków i tabletów.

Platforma umożliwia też budowanie mniejszych, cieńszych i efektywniejszych urządzeń poprzez integrację grafiki i kontrolera pamięci bezpośrednio na kości procesora. Procesor jest o 60 proc. mniejszy niż układy poprzedniej generacji i cechuje się niskim poborem mocy, co pozwala konstruować urządzenia bez wentylatora, które mogą działać nawet cały dzień na zasilaniu bateryjnym. Dodatkowe funkcje to Intel Enhanced Deeper Sleep, technologia zasilania, która oszczędza więcej energii w okresach bezczynności, a także zoptymalizowana technologia Intel SpeedStep . Sprzętowe wsparcie dla dekodowania HD zapewnia płynne odtwarzanie wideo 1080p przy minimalnym zużyciu energii.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto