A A A

Intel zwiększa taktowanie procesora

5 stycznia 2022, 10:00
Częstotliwość pracy jednego z najszybszych procesorów będzie można jeszcze zwiększyć.
Intel zwiększa taktowanie procesora

O 6 procent więcej

Intel poinformował na Twitterze, że zegar procesorów z rodziny Alder Lake będzie można przyspieszyć do 5,5 GHz. Model układu nie został ujawniony, ale z podanych parametrów wynika, że jest to Core i9-12900KS.

Jego poprzednik, Core i9-12900K, osiąga w trybie Turbo Boost częstotliwość 5 GHz, a 12900KS jest obecnie szybszy o 4 proc., czyli może pracować z taktowaniem 5,2 GHz.

Z tweeta Intela wynika, że koncern zamierza poprawić osiągi Core i9-12900KS i w sprzedaży ma pojawić się jego wersja szybsza od 12900K o 6 proc., co oznacza, że częstotliwość wyniesie 5,5 GHz.

Nowy procesor będzie prawdopodobnie wymagał aktualizacji oprogramowania płyt głównych, a praca z zegarem 5,5 GHz wymusi zainstalowanie chłodzenia termoelektrycznego.

Zmodyfikowany Core i9-12900KS będzie można kupić już w pierwszym kwartale 2022 roku, jednak Intel nie podał ceny nowego układu.

fot. Bru-nO – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto