A A A

Interaktywna obudowa na telefon, która reaguje na dotyk

23 października 2019, 15:50
„Miałem ochotę uszczypnąć mój smartfon” – mówi twórca obudowy ze sztucznej skóry, wyjaśniając, skąd pomysł na tak oryginalny gadżet.
Interaktywna obudowa na telefon, która reaguje na dotyk

Niezbyt atrakcyjna wizualnie obudowa „Skin-On” pozwala zrealizować nasze wyobrażenia o posiadaniu „przedłużenia ramienia” w postaci telefonu komórkowego. Obudowa wykonana ze sztucznej skóry, która potrafi reagować na dotyk, to pomysł Francuza Marca Teyssiera.

Wraz z kolegami z Telecom Paris opracował on powłokę na telefon, która podczas łaskotania wyświetli na ekranie smartfona śmiejący się emotikon, uderzona – odczyta informację o tym, że jego właściciel się złości, a gdy będzie podszczypywana, uzna, że użytkownik jest zestresowany lub poirytowany. Skóra zareaguje także na inne nasze gesty, włączając w to głaskanie czy ugniatanie.

Twórca futerału podkreśla, że zaprojektowanie sensorycznej skóry na telefon było nie lada wyzwaniem. Opracowanie takiego gadżetu wymagało wielu prób i badań, jednak efekty są tego warte. Mimo dziwacznego wyglądu obudowa dostarcza użytkownikom nowych możliwości związanych z obsługą smartfona oraz połączonych z nim urządzeń. Trwają prace nad zwiększeniem wrażliwości sztucznej skóry na bodźce dotykowe ze strony człowieka oraz nad poprawieniem wyglądu futerału. Nie chodzi tu jednak o bardziej estetyczne aspekty wizualne, ale o sprawienie, by skóra wyglądała jeszcze bardziej realistycznie. Dotychczasowe efekty zostały zaprezentowane podczas sympozjum ACM (Association for Computing Machinery) w Nowym Orleanie.

fot. Marc Teyssier

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto