A A A

Kolejne skargi na Google’a

16 listopada 2021, 07:00
Grupa stanów USA pod przewodnictwem Teksasu skierowała zmienioną wersję skargi przeciwko kalifornijskiemu gigantowi.
Kolejne skargi na Google’a

W USA i UE

Stany oskarżają Google'a o stosowanie taktyk przymusu i łamanie przepisów antymonopolowych w celu wzmocnienia własnej (i tak już dominującej) pozycji na rynku reklamowym.

Google musi liczyć się z kilkoma procesami sądowymi, w tym jednym z Departamentem Sprawiedliwości za praktyki monopolistyczne.

Zmieniony pozew stanów, złożony w sądzie federalnym w Nowym Jorku, zawiera również oskarżenie Google'a o stosowanie wobec reklamodawców taktyki monopolistycznej a także przymusu w celu zdominowania i wyeliminowania konkurencji w reklamie internetowej.

W pozwie podniesiono także zarzut prowadznia tajnego „Projektu Bernanke", w którym koncern używał danych z serwerów wydawców stron WWW, aby zapewnić przewagę własnego systemu reklamowego w 2013 roku.

Kilka dni temu Google przegrał odwołanie od decyzji antymonopolowej Unii Europejskiej o wartości 2,8 miliarda dolarów.

Komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager nałożyła grzywnę na najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę internetową w 2017 r. za korzystanie z własnej usługi porównywania cen w celu uzyskania nieuczciwej przewagi nad mniejszymi europejskimi rywalami.

fot Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto