A A A

Komputery Mac pod kontrolą procesorów Apple'a

22 października 2019, 13:30
Apple na poważnie przymierza się do produkcji własnego procesora. Chce w ten sposób uniezależnić się od Intela i innych rynkowych graczy.
Komputery Mac pod kontrolą procesorów Apple'a

Według ostatniego raportu agencji Bloomberg, Apple już od jakiegoś czasu poważnie przymierza się do produkcji własnego procesora opartego na architekturze ARM. Autorska technologia miałaby napędzać komputery z serii Mac.

Wygląda na to, że rozstanie Apple'a z Intelem może nastąpić już w 2020 roku. Prace nad własnymi jednostkami są już prawdopodobnie na bardzo zaawansowanym etapie. CEO firmy, Tim Cook, podkreślał, że firma chciałaby „mieć i kontrolować najważniejsze technologie wykorzystywane w produktach Apple'a".

Na ten momencie działania koncernu z Cupertino – pomimo tego, że jest on jednym z najbogatszych technologicznych graczy – wciąż mocno zależą od współpracy z innymi firmami. Wystarczy spojrzeć na chipy i ekrany do iPhone'ów czy iPadów produkowane głównie przez Samsunga. Firma ma też na swoim koncie współpracę z innymi gigantami: Microsoftem, IBM oraz Motorolą.

Obok planowanego na przyszły rok zestawu AR, iPhone'a zgodnego ze standardem 5G i monitorującego sen Apple Watcha, zerwanie powiązań z Intelem wydaje się jednym z najważniejszych kroków, jakie planuje zrobić firma. Będzie to krok dość rewolucyjny, bo CPU Intela są montowane w sprzętach Apple'a od 2006 roku, kiedy to zastąpiły jednostki firmy PowerPC.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto