A A A

Koniec pracy hybrydowej dla pracowników Facebooka?

8 października 2021, 13:40
Według dziennika Daily Mail firma dała brytyjskim pracownikom trzy miesiące na powrót do swoich biurek
Koniec pracy hybrydowej dla pracowników Facebooka?

Rewelacje pojawiły się po ostatniej awarii działania serwisu


Brytyjski tabloid napisał, że era pracy WFH (ang. work from office) w Facebooku właśnie dobiegła końca. Gigant dał brytyjskim pracownikom trzymiesięczny termin na powrót do swoich biurek – od stycznia 2022 roku wszyscy będą musieli pojawiać się w pracy przez co najmniej połowę czasu, chyba że uzyskają pozwolenie na pracę zdalną.

Jednak firma zaprzecza dziennikarskim doniesieniom. Przedstawiciel Facebooka na łamach serwisu Techradar przyznał, że podejście „WFH na zawsze" szczegółowo opisane przez Marka Zuckerberga w maju 2020 r. podczas transmisji na żywo na jego profilu na Facebooku nadal obowiązuje. „Myślę, że możliwe jest, że w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat – może bliżej dziesięciu niż pięciu, ale gdzieś w tym przedziale – moglibyśmy osiągnąć sytuację, w której zdalnie pracuje połowa naszych pracowników" – powiedział wówczas szef firmy. Zdaniem dziennikarzy Mail Daily naciski na powrót pracowników do siedzib firmy pojawiły się po ostatniej dużej awarii serwisu. Do wyłączenia usług Facebooka na całym świecie miało dojść m.in. przez nieobecność pracowników w głównym amerykańskim biurze.

fot. Tumisu – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto