AktualnościKontrola Photoshopa z poziomu tabletów?

Kontrola Photoshopa z poziomu tabletów?

Gdy na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze tablety, mało kto wierzył w to, że mogą one mieć jakieś poważne zastosowania. Okazuje się, że Adobe poważnie myśli o stworzeniu Photoshopa w wersji na urządzenia dotykowe.

Kontrola Photoshopa z poziomu tabletów?

Firma przedstawiła serię konceptów aplikacji, które miałyby trafić na tablety oraz niektóre smartfony. Nie są to jednak pełnoprawne edycje Photoshopa, a tzw. aplikacje wspomagające. Adobe chce bowiem wykorzystać dotykową powierzchnię jako dodatkowy wyświetlacz, dzięki któremu możnaby kontrolować opcje programu uruchomionego na standardowym komputerze. Brzmi sensownie – w ten sposób można przenieść większość interfejsu na urządzenie zewnętrzne obsługiwane dotykiem.

Kevin Lynch z Adobe zaprezentował dwa projekty aplikacji: na iPada oraz tablet Samsunga. Pierwszy z nich dotyczył funkcji Content Aware Fill, która zadebiutowała w Photoshopie CS5. Natomiast drugi stanowił paletę malarską, wykorzystywaną do mieszania kolorów.

To nie pierwszy krok firmy Adobe na rynku urządzeń mobilnych wyposażonych w ekrany multidotykowe. Firma już wcześniej udostępniła użytkownikom najpopularniejszych platform aplikację Photoshop Express, która pozwala na podstawową edycję fotografii.

Nie wiadomo obecnie, kiedy przedstawione rozwiązania miałyby trafić na rynek.

Wybrane dla Ciebie