A A A

Konwersja VHS na DVD dzięki marce Gembird

13 grudnia 2013, 08:53
Konwersja VHS na DVD dzięki marce Gembird

Gembird, marka dostarczająca akcesoria komputerowe zaprezentowała USB Video Grabber –urządzenie do zgrywania materiałów audio-video z sygnału analogowego i cyfrowego do komputera.

Magnetowidy czy kamery analogowe to już przeszłość, jednak wiele osób wciąż posiada kasety video. Warto więc materiały zapisane w formacie VHS konwertować do postaci cyfrowej. Zapisanie nagrań na dysku czy płycie DVD jest dobrym sposobem na ich archiwizację oraz upraszcza ich odtwarzanie. Zbliża się okres świąteczny, więc obejrzenie filmów sprzed kliku czy kilkunastu lat może być ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Gembird Video Grabber przechwytuje obraz i dźwięk z urządzeń takich jak magnetowidy, kamery czy odbiorniki DVB. Następnie konwertuje materiał do postaci formatu cyfrowego np. DVD lub MP4. Dzięki temu można go otworzyć na komputerze, odtwarzaczu DVD, czy telefonie komórkowym. Dodatkowo oprogramowanie zawarte w zestawie pozwala na montaż nagrań, a także wzbogacenie ich o efekty wizualne, muzykę oraz napisy.

Produkt jest kompatybilny z portami USB 2.0 i 3.0. Łatwo go zainstalować i nie wymaga zewnętrznego zasilania. W zestawie oprócz USB Video Grabber i płyty z oprogramowaniem Cyberlink Power Director znajduje się adapter z wejściami: Composite RCA, S-Video, stereo audio RCA i SCART. Użytkownicy otrzymują również komplet kabli o standardzie: audio RCA, video RCA, S-Video oraz przedłużacz USB.

Cena i dostępność

Gembird USB Video Grabber UVG-002 dostępny jest w ofercie dystrybutora - firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna to 76 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto