A A A

LGBT ma swoją kryptowalutę: Maricoin

1 stycznia 2022, 14:20
Nowa cyfrowa waluta ma być używana jako środek płatniczy miejscach przyjaznych LGBT+ na całym świecie.
LGBT ma swoją kryptowalutę: Maricoin

Czy maricoin zmieni świat?

Kryptowaluta Maricoin (gra słów zaczerpniętych z homofobicznej obelgi w języku hiszpańskim) została uruchomiona w piątek (31.12.2021) w ramach tygodniowego testu pilotażowego z udziałem 25 miejsc „przyjaznych LGBTQ+" – w tym w barach, restauracjach, salonach piękności i księgarniach w Madrycie, Barcelonie, na Ibizie i Gran Canarii.

Twórcy pierwszej kryptowaluty LGBT+ twierdzą, że chcą wykorzystać siłę ekonomiczną ich społeczności, aby zmienić świat. Belmonte wspomina wydarzenie z 2017 roku, kiedy ultrakonserwatywna grupa HazteOir rozpoczęła kampanię przeciwko prawom osób transpłciowych, wysyłając autobus jeżdżący po Hiszpanii z napisem: „Chłopcy mają penisy, dziewczyny mają sromy. Nie dajcie się zwieść". Przedsiębiorca postanowił wówczas wykorzystać gospodarcze znaczenie społeczności LGBT+ w walce z homofobią. I nic w tym dziwnego, bo jak wskazują badania przeprowadzone przez szwajcarski bank Credit Suisse globalny rynek LGBT+ jest tak duży, że byłby czwartą co do wielkości gospodarką na świecie pod względem siły nabywczej.

Docelowo Maricoin ma być głównych środkiem płatniczym używanych przez środowisko LGBT+

fot. YouTube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto