A A A

Laptopy 3D to rynkowy niewypał

23 września 2010, 15:08
Laptopy 3D to rynkowy niewypał

Sprzedaż laptopów oferujących możliwość oglądania materiałów 3D jest dramatycznie niska. Na 100 milionów sprzedanych notebooków tylko 100 tysięcy to urządzenia 3D.

Raporty podają, że problem ten wynika głównie z ceny. Na ogół cena laptopów waha się pomiędzy 600 – 800 dolarów, podczas gdy notebooki 3D kosztują ponad 1000 dolarów. Ważną kwestią jest również przeznaczenie tej technologii. Skierowana jest ona głównie do osób zaangażowanych w multimedia – graczy i miłośników kina. Oni jednak częściej niż laptopy wybierają komputery stacjonarne, które wyposażone są w bardzo dobre podzespoły. Komputery przenośne są coraz bardziej wydajne, jednak w społeczeństwie wciąż króluje pogląd, że służą one głównie do zastosowań biznesowych.

Jeżeli cena urządzeń z technologią 3D spadnie, całkiem możliwe, że pozytywnie wpłynie to na ich popularność. Póki co, wciąż wygrywa tradycja.

Źródło: crunchgear.com
Foto: stock.xchng / alicja_sto


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto