A A A

Leica S2 z matrycą o rozdzielczości 37,5 mln pikseli

24 września 2008, 09:30
Leica S2 z matrycą  o rozdzielczości 37,5 mln pikseli

Na targach Photokina 2008 firma Leica Camera AG zaprezentowała zupełnie nowy, autorski system cyfrowej fotografii średnioformatowej – lustrzankę z nową wielkością matrycy i nowym mocowaniem bagnetowym obiektywów.

Aparat Leica S2 wyposażony jest w matrycę o wymiarach 30x45 mm i rozdzielczości 37,5 mln pikseli. W odróżnieniu od innych systemów średnioobrazkowych, Leica S2 przypomina proporcjami i wymiarami cyfrową lustrzankę małoobrazkową i robi wrażenie lżejszego od aparatu Leica R9.

Duży, trzycalowy monitor jest okolony zaledwie czterema przyciskami, których funkcje zmieniają się w zależności od trybu, w którym aparat pracuje. Pod kciukiem prawej ręki znajduje się pokrętło wyboru przysłon z dodatkową funkcją przycisku. Na górnej płycie znajdziemy tylko regulacje czasów i spust migawki. Korpus jest bardzo solidny i zabezpieczony przed wilgocią i kurzem.

W aparacie zastosowano nowy bagnet systemowy firmy Leica, oznaczony literą „S”. Początkowo na rynek trafi 9 obiektywów o ogniskowych od 24 do 350 mm (w tym zoomy, makro i shift), z czego na targach Photokina pokazano dwa już działające – standard 70 mm f/2.5 oraz 180 mm. Docelowo dostępne będą dwie serie obiektywów: z migawką listkową, umożliwiające synchronizację z bardzo krótkimi czasami naświetlania, i bez niej – współpracujące z migawką szczelinową wbudowaną w korpus (oba działające obiektywy pokazane w Kolonii mają migawki listkowe). Aparat zapisuje zdjęcia na kartach pamięci CF i SD. Ma systemową stopkę lampy błyskowej.

Premiera rynkowa zapowiadana jest na 2009 rok. Cena jeszcze nie została ujawniona, ale producent określa ją jako "konkurencyjną wobec bezpośrednich rywali rynkowych".

Źródło: Informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto