A A A

Lenovo prezentuje nowe tablety z Androidem

4 marca 2013, 12:49
Lenovo prezentuje nowe tablety z Androidem

Na targach w Barcelonie firma Lenovo zaprezentowała trzy nowe tablety. Jak prezentują się ich specyfikacje oraz cena?

Dwa urządzenia z tej oferty to nowe, 7-calowe tablety IdeaTab z serii A. A1000 to produkt dla początkujących użytkowników tabletów oferujący udoskonalony dźwięk, a A3000 z czterordzeniowym procesorem odznacza się szybkością w grach i podczas przeglądania stron internetowych. Kolejną nowością jest 10-calowy IdeaTab S6000 o płaskiej konstrukcji, z rozbudowanymi opcjami portów.

IdeaTab S6000

Wraz z upowszechnianiem się tabletów wzrasta zapotrzebowanie na modele z większymi ekranami. Lenovo zaspokaja te oczekiwania, proponując tablet S6000, który sprawdza się między innymi jako urządzenie dla miłośników rozrywki i serwisów społecznościowych. Jest wyposażony w czterordzeniowy procesor MTK 8389/8125 1,2 GHz, 10-calowy wyświetlacz IPS 1280 x 800 pikseli o szerokim, 178-stopniowym kącie widzenia, gniazdo micro HDMI oraz cyfrowy mikrofon. Dodatki, takie jak opcjonalna łączność HSPA+, zwiększają możliwości tabletu jako narzędzia do łączności z serwisami społecznościowymi, a pojemna bateria umożliwia przeglądanie stron internetowych przez ponad 8 godzin za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

IdeaTab A3000

Pomimo 7-calowej i lekkiej konstrukcji model A3000 wyróżnia się parametrami godnymi dużo większych urządzeń. Czterordzeniowy procesor MTK 1,2 GHz umożliwia płynną nawigację i szybką reakcję podczas grania, oglądania wideo, udostępniania zdjęć i przeglądania stron internetowych. A3000 wykorzystuje także zalety 7-calowego formatu. Ten wyposażony w ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli tablet waży mniej niż 340 g i ma zaledwie 11 mm grubości, co sprawia, że sprzęt jest poręczny. Pojemna pamięć mieści mnóstwo aplikacji i multimediów, ale można ją dodatkowo rozszerzyć do 64 GB przy użyciu karty micro SD. Dzięki opcjonalnej łączności 3G HSPA+ ten urządzenie zapewnia dostęp do informacji praktycznie w każdej sytuacji.

IdeaTab A1000

A1000 to 7-calowy tablet odtwarzający dźwięk o jakości spotykanej zazwyczaj w większych i droższych modelach. Zapewnia to wbudowana technologia Dolby Digital Plus oraz duże skierowane do przodu głośniki, z których dźwięk trafia bezpośrednio do użytkownika. Tablet A1000 działa z systemem Android Jelly Bean 4.1. Jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz i wbudowaną pamięć do 16 GB, którą można rozszerzyć do 32 GB przy użyciu karty micro SD. Dzięki temu można go zabrać na siłownię, do biura i wszędzie tam, gdzie można obejrzeć i posłuchać multimediów wysokiej jakości. Tablet jest w białej i czarnej wersji kolorystycznej.

Lenovo Mobile Access

Wszystkie nowe tablety IdeaTab z systemem Android oferują usługę Lenovo Mobile Access, która umożliwia natychmiastowe nawiązanie połączenia. Po włączeniu tabletu S6000, A3000 lub A1000 po raz pierwszy pojawia się ikona wskazująca firmę Lenovo jako usługodawcę łączącego z Internetem. Dzięki temu można od razu rozpocząć przeglądanie stron internetowych, korzystanie z poczty e-mail i udostępnianie multimediów za pośrednictwem łączności 3G HSPA+ lub Wi-Fi, w zależności od konfiguracji urządzenia. Nie wymaga to wybierania specjalnego abonamentu.

Po upływie początkowego okresu usługi Lenovo Mobile Access użytkownik może przedłużyć abonament lub wybrać inną usługę. Usługa Lenovo Mobile Access jest dostępna w większości krajów Europy Zachodniej, takich jak Austria, Belgia Dania, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia i Wielka Brytania. Uruchomienie usługi jest także planowane w Polsce.

Ceny i dostępność

Najnowsze tablety z systemem Android będą dostępne na całym świecie od II kwartału 2013 roku (w regionie EMEA od czerwca). Ceny zależą od rynku, konfiguracji i modelu, ale wszystko wskazuje na to, że będą zaczyna się od 129 euro do 299 euro. IdeaTab S6000 będzie dostępny w Polsce prawdopodobnie w połowie maja; IdeaTab A1000 w połowie czerwca. Data premiery A3000 jeszcze nie została ujawniona.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto