A A A

Linie lotnicze LOT - nie trzeba wyłączać elektroniki

17 lutego 2014, 15:40
Od dzisiaj wszyscy podróżujący na pokładzie samolotów PLL LOT mogą korzystać z urządzeń elektronicznych przez cały czas trwania rejsu, także podczas startu i lądowania.
Linie lotnicze LOT - nie trzeba wyłączać elektroniki

LOT wprowadza nowe rozwiązanie od 17 lutego br. Włączenie trybu samolotowego (inaczej: offline) w urządzeniach elektronicznych oznacza, że pasażer może korzystać z wszystkich funkcjonalności m.in. telefonów, tabletów, odtwarzaczy mp3 czy aparatów, jednak bez możliwości korzystania z sygnału sieci komórkowej (czyli np. wykonywania połączeń czy wysyłania sms-ów). Dotyczy to również startu i lądowania.

- Wierzę, że to miła niespodzianka dla naszych pasażerów. Od poniedziałku na wszystkich rejsach szefowe i szefowie pokładu będą w języku polskim i angielskim informować o możliwości korzystania przez pasażerów z urządzeń elektronicznych w tzw. trybie samolotowym. Nagrane i odtwarzane na pokładzie zapowiedzi pokładowe w innych językach także będą sukcesywnie modyfikowane. Mamy nadzieję na pozytywne reakcje naszych pasażerów, gdyż ta decyzja to dla nich ogromne ułatwienie i zwiększenie komfortu lotu - mówi Barbara Pijanowska-Kuras, rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

Dla przypomnienia, do tej pory podróżni musieli mieć wyłączone urządzenia elektroniczne na czas startu, lądowania oraz gdy sygnalizacja "zapnij pasy" jest włączona na pokładzie. Od poniedziałku, elektronika ustawiona w trybie samolotowym, może być włączona przez cały czas trwania rejsu. Można więc nawet podczas startu i lądowania np. czytać książkę na elektronicznym czytniku, pracować lub grać na laptopie lub przeglądać zdjęcia we własnym telefonie.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto