A A A

Lively – Google uruchomiło swój wirtualny świat

9 lipca 2008, 14:08
Lively – Google uruchomiło swój wirtualny świat
Cieszący się rosnącą popularnością Second Life ma od wczoraj rywala. Ze swoim wirtualnym światem 3D wystartowało Google. Nowy MMORPG ma być ważnym dodatkiem do realnego życia. Do gry wymagane jest pobranie specjalizowanego oprogramowania oraz posiadanie przeglądarki IE lub Firefox.

W Lively użytkownik zakłada swój awatar, decyduje o jego wyglądzie i finalnym efekcie. Chociaż w odróżnieniu od świata stworzonego przez Linden Labs jesteśmy zmuszeni m.in. do korzystania z elementów garderoby stworzonej przez Google, nie ma jeszcze możliwości kreowania świata przez zewnętrznych deweloperów. Użytkownicy tworzą także własne pokoje (lokalizacje, małe światy), do których mogą zapraszać znajomych. Do dyspozycji jest kilka przykładowych pokoi, gotowe projekty mają pokazać, jak mogą one wyglądać. Można je skopiować lub stworzyć swój własny pokój od podstaw, samemu dobierając meble i dekoracje.W Lively nie ma wirtualnych pieniędzy jak w Second Life. W świecie Google nikt nie pracuje i tym samym nie zarabia. Obsługa gry jest bardzo prosta, w zasadzie wszystko opiera się na sprawdzonej zasadzie "przenieś i upuść". Rozmowę między avatarami umożliwia komunikator Google Talk. Obecnie świat Lively jest dostępny dla użytkowników systemu Windows.

Źródło: Lively

Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto