A A A

Logitech Z515 - bezprzewodowy głośnik dla laptopów

2 września 2010, 10:52
Logitech Z515 - bezprzewodowy głośnik dla laptopów

W ostatnim czasie bardzo zmienił się sposób w jaki korzystamy z komputerów przenośnych – oglądamy na nich filmy, słuchamy muzyki, gramy w gry. Za tymi zmianami nie nadążają jednak systemy nagłośnieniowe montowane w laptopach, dlatego firma Logitech zaprezentował głośniki, które ostatecznie rozwiązują ten problem, zapewniając mocny dźwięk z każdego laptopa.

Logitech Wireless Speaker Z515 można bezprzewodowo podłączyć do dowolnego komputera przenośnego (w tym komputerów Mac) czy odtwarzacza multimedialnego. Laptop Speaker Z305 z kolei oferuje przestrzenny dźwięk w zakresie 360 stopni przy kompaktowych wymiarach.

Logitech Wireless Speaker Z515 używa częstotliwości 2.4 GHz, dzięki czemu dźwięk z laptopa może być bezprzewodowo przesyłany na odległość nawet 15 metrów. Urządzenie nie wymaga żadnej konfiguracji – wystarczy jedynie wpiąć dołączony adapter do portu USB, a głośnik będzie natychmiast gotów do użycia. By podłączyć głośnik do iPoda lub iPhone’a, wystarczy przełączyć urządzenie w tryb „Discovery”, a Logitech Z515 automatycznie znajdzie odtwarzacz i połączy się z nim zdalnie.

Najnowsza propozycja Logitech oferuje nie tylko bezprzewodowe działanie, ale również znakomite brzmienie. Dwa dwucalowe przetworniki zapewniają pełny dźwięk stereo i głęboki bas, a wbudowany akumulator zasili urządzenie nawet do 10 godzin.

Niska waga (226 gram) i kompaktowa konstrukcja głośnika pozwalają na zabranie go ze sobą do biura, na lotnisko czy do łóżka. Z305 można bowiem pewnie zamocować za górną krawędzią ekranu. Dla wygody użytkowania, kabel USB poprowadzono blisko tylnej części obudowy głośnika tak, by całość prezentowała się estetycznie.

Do obydwu nowych urządzeń Logitech dodaje elegancki pokrowiec podróżny.

Rynkową premierę modelu Wireless Speaker Z515 w USA i Europie zaplanowano na wrzesień, a sugerowana cena detaliczna urządzenia w Polsce wyniesie 419 zł. Logitech Laptop Speaker Z305 będzie dostępny we wrześniu, w sugerowanej cenie detalicznej 249 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto