A A A

MDR-HW700DS - słuchawki 9.1 od Sony

2 kwietnia 2014, 12:35
Sony wprowadza do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcję 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego.
MDR-HW700DS - słuchawki 9.1 od Sony

Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology) rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego i tworzy zniewalającą przestrzeń akustyczną z finezyjnym, naturalnym efektem przestrzennym. Poza 5.1-kanałowym zestawem wirtualnych głośników, do reprodukcji są wykorzystywane 2 tylne głośniki efektu przestrzennego oraz 2 górne, przednie głośniki. W rezultacie powstaje realistyczny, trójwymiarowy, 9.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.

Najwyższa jakość dźwięku będzie zasługą łącza HDMI, które umożliwia transmisję dźwięku bez kompresji. Praca w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz i 5 GHz, gwarantuje ciągłość łączności i umożliwia swobodne poruszanie się bez obaw o pogorszenie dźwięku.

W trosce o maksymalny realizm brzmienia konstruktorzy słuchawek wprowadzili trzy zoptymalizowane tryby reprodukcji: „Kino", „Gra" i „Głos". Tryb „Kino", którego zadaniem jest zapewnienie wrażeń jak w prawdziwym kinie, powstał przy współpracy Toma McCarthy'ego - zdobywcy Oscara w kategorii „Najlepszy montaż dźwięku". Po jego włączeniu słuchawki wytwarzają wirtualną przestrzeń dźwiękową, opartą na akustyce studyjnych sal kinowych, w których miksuje się ścieżki dźwiękowe do produkcji kinowych. Miłośnicy gier mogą skorzystać z trybu „Gra", opracowanego przy udziale inżynierów dźwięku z Sony Computer Entertainment Inc. Zapewnia on realistyczną, szczegółową przestrzeń dźwiękową z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, zrównoważoną panoramą stereo i dobrze słyszalnym głosem. Efekt „Głos" poprawia z kolei słyszalność mowy i przydaje się przy oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.

Sony zapewnia, że słuchawki MDR-HW700DS są atrakcyjne dla oka i wygodne nawet przy długotrwałym słuchaniu. Z myślą o maksymalnym komforcie zastosowano w nich luksusowe, zmniejszające nacisk poduszki. Głęboki bas i imponująca moc to zasługa dużych, 50-milimetrowych przetworników akustycznych. Wbudowany akumulator z systemem szybkiego ładowania wystarcza na maksymalnie 12 godzin pracy, a całości dopełnia luksusowa stylistyka. Wyróżnikiem modelu MDR-HW700DS jest zgodność z technologią 4K: urządzenie umożliwia retransmisję nieprzetworzonego sygnału wideo 4K do telewizorów i projektorów 4K.

W nowej gamie bezprzewodowych słuchawek Sony każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferta obejmuje również model MDR-HW300K z cyfrowym systemem transmisji bezprzewodowej bez kompresji, jak również słuchawki klasy podstawowej MDR-RF811RK, wyposażone w akumulator na 28 godzin pracy.

Sprzedaż nowych słuchawek Sony MDR-HW700DS, MDR-HW300K i MDR-RF811RK rozpocznie się w kwietniu 2014 r.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
2 kwietnia 2014, 18:56
Witam! W zasadzie logicznie rzecz biorąc - model "Sony MDR-RF811RK" powinien być minimalnie droższy od posiadanych przeze mnie "Sony MDR-RF810RK". Ale jeśli rzeczywiście zastosowano w nich dźwięk przestrzenny i cyfrową redukcję szumów, to logika może okazać się dość odległa od rzeczywistości ;).
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto