A A A

McLaren - telefon z bezdotykową obsługą

11 czerwca 2014, 09:10
The Verge donosi, że nowy smartfon Microsoftu o kodowej nazwie McLaren będzie wyposażony w technologie umożliwiające bezdotykową obsługę, a więc coś na kształt doskonale nam znanego Kinecta.
McLaren - telefon z bezdotykową obsługą

Z podobnych technologii korzysta wiele osób. Jednym z najprostszych zastosowań jest wyciszanie dzwonka przychodzącego połączenia poprzez odkładanie telefonu ekranem do dołu. Szereg innych wykorzystał Samsung w Galaxy S III i S4, ale były one zupełnie nieudane. Teraz małą rewolucję szykuje Microsoft, który - dzięki urządzeniu o nazwie Kinect - ma ogromne doświadczenie w tym temacie.

Wykorzysta je podobno w nowym smartfonie o nazwie McLaren, który tej jesieni będzie sprzedawany u amerykańskich operatorów. Urządzenie wykona szereg różnych poleceń w oparciu o liczne czujniki i stosowne oprogramowanie. Phone Arena za przykład podaje funkcje aparatu zoom in i zoom out uruchamiane poprzez przesuwanie palcem po krawędzi obudowy smartfona. Inny zakłada bezdotykową interakcję z kafelkami na ekranie głównym.

Nowe rozwiązania mają się pojawić tylko w urządzeniach firmy Microsoft. Nie znajdziemy ich w smartfonach z systemem Windows Phone innych producentów.

Wierzę, że Amerykanie mają pomysł na wykorzystanie doświadczenia związanego z wieloletnimi pracami nad systemem Kinect, a same rozwiązania faktycznie ułatwią interakcje ze smartfonem.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto