A A A

Meta zapłaci milionom użytkowników?

17 stycznia 2022, 14:40
W UK odbędzie się proces przeciw właścicielom Facebooka o odszkodowanie dla milionów Brytyjczyków.
Meta zapłaci milionom użytkowników?

Ekspertka ds. konkurencji dr Liza Lovdahl Gormsen uważa, że Facebook, a później Meta wykorzystywała swoją monopolistyczną pozycję do osiągania korzyści ze swoich bezpłatnych serwisów społecznościowych. Koncern dzięki przekazywanym mu przez użytkowników danym osobowym mógł zdobyć wiedzę na temat preferencji internautów, co pozwoliło mu zrealizować gigantyczne zyski.

Według dr Lovdahl Gormsen Meta wykorzystała w ten sposób około 44 mln Brytyjczyków, którzy powinni uzyskać od koncernu 2,3 mld funtów odszkodowania. Ekspertka zamierza w tej sprawie skierować pozew przeciw firmie Meta do Trybunału Apelacyjnego ds. Konkurencji.

Meta odrzuciła zarzuty dr Lovdahl Gormsen. Przedstawiciele firmy komentując sprawę, mówią, że użytkownicy w pełni kontrolują informacje przekazywane serwisom i korzystają z ich usług dobrowolnie. Meta twierdzi, że na pewno wygra w sądzie proces o odszkodowanie.

fot. Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto