A A A

Microsoft Devices prezentuje smartfon Nokia X2

25 czerwca 2014, 08:20
Firma Microsoft Devices rozszerza asortyment smartfonów z linii Nokia X o model Nokia X2. Najnowszy model Nokia X2 łączy w sobie bogactwo aplikacji, płynne działanie oraz usługi Microsoft.
Microsoft Devices prezentuje smartfon Nokia X2

Nokia X2 to model, który zapewnia dostęp do szerokiej gamy aplikacji Android oraz najpopularniejszych usług Microsoft. Dzięki ekranowi Fastlane nawigacja oraz dostęp do najnowszych informacji jest prosty i szybki. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy processor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1.2 Ghz. Najnowszy model z linii Nokia X pracuje na systemie operacyjnym Nokia X Software Platform 2.0, który jeszcze bardziej ułatwia obsługę urządzenia.

Użytkownik ma do dyspozycji trzy ekrany:

- klasyczny z kolorowymi kafelkami w różnych rozmiarach, gdzie można umieścić ulubione aplikacje,

- Fastlane, który pozwala na szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji i aplikacji,

- oraz inspirowany linią Nokia Lumia ekran prezentujący listę wszystkich aplikacji, skąd „przypinamy" je do ekranu głównego.

Rozwijany z góry pasek powiadomień pozwala na szybki dostęp do ustawień oraz informacji o ostatnich „wydarzeniach" na urządzeniu np. dostępnych aktualizacjach.

Firma Microsoft inwestuje w rozwój usług dla smartfonów z rodziny Nokia X

Rodzina smartfonów Nokia X pozwala na jeszcze szersze upowszechnienie usług Microsoft takich, jak Skype i OneDrive, będąc jednocześnie uzupełnieniem oferty smartfonów Nokia Lumia. Usługi takie jak Outlook.com, Skype, OneDrive oraz Bing Search w modelu Nokia X2 będą instalowane fabrycznie.

Wśród nowych aplikacji firmy Microsoft dostępnych do pobrania ze sklepu Nokia znalazły się OneNote, który pozwala na tworzenie notatek i zapisywanie ich na dysku w chmurze (OneDrive) oraz Yammer (komunikator biznesowy).

Nokia X2 jest również pierwszym modelem, na którym będzie można wypróbować nowe aplikacje - LINE Ranger, Brewster oraz Findery. Natomiast Instagram, WeChat oraz Benji Bananas Adventures są już dostępne do pobrania w odświeżonym Sklepie Nokia, gdzie można znaleźć aplikacje dla całej rodziny Nokia X.

Nokia X2 to nie tylko mocne parametry techniczne, ale również intrygujące wzornictwo. Spójna, jednobryłowa koncepcja smartfona prezentuje nowe podejście do designu obudów urządzeń mobilnych. Nokia X2 ma możliwość wymiany tylnych obudów, wykonanych z dwóch warstw - wewnętrznej w jaskrawych kolorach oraz zewnętrznej przeźroczystej. Całość stanowi odporne i piękne urządzenie.

Nokia X2 początkowo będzie dostępna w wersji dual SIM w następujących wariantach kolorystycznych: błyszczący pomarańczowy, czarny, zielony i żółty oraz matowy biały i szary które dołączą później.

Przewidywana cena detaliczna to 599 PLN, a globalny start sprzedaży planowany jest na sierpień 2014.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto