A A A

Microsoft opatentował matę VR

7 października 2019, 16:20
Microsoft zarejestrował patent na matę wykorzystującą wirtualną rzeczywistość. Wygląda na to, że nowy Xbox mocniej postawi na tę technologię.
Microsoft opatentował matę VR

Microsoft złożył ostatnio interesujący wniosek w amerykańskim urzędzie patentowym. Dotyczy on całego zestawu akcesoriów, który mógłby zostać wykorzystany w grach VR (Virtual Reality - wirtualnej rzeczywistości). Składa się na niego kontroler i... mata VR oraz stylus.

Rozkładana na podłodze mata ma wyznaczać granice obszaru wykrywanego przez kamerę, a umieszczana pod telewizorem kamerka - wykrywać granice obszaru, w którym stoi użytkownik, i dostosować do niego działanie aplikacji. W zestaw miałby też wchodzić kontroler przypominający działaniem PlayStation Move. Według danych patentu kontroler obsługiwany będzie jedną ręką - prawdopodobnie jako uzupełnienie klasycznego analoga.

Interesujący jest też zawarty w patencie stylus, czyli dość nietypowy rysik. Użytkownik będzie mógł wykonywać nim w powietrzu ruchy przenoszone na ekran. Trudno na razie wyobrazić sobie wygodne korzystanie z takiego gadżetu, ale samo zarejestrowanie patentu nie oznacza jeszcze, że Microsoft z niego skorzysta. To jednak sygnał świadczący o tym, że VR może odegrać ważną rolę w nowej generacji konsol do gry.

fot. Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto