A A A

Milion dolarów za złamanie zabezpieczeń

22 sierpnia 2008, 11:14
Milion dolarów za złamanie zabezpieczeń

Niezwykłą propozycję do hakerów skierowała firma Permanent Privacy. Skłonna jest zapłacić  milion dolarów każdemu, kto zdoła  złamać system zabezpieczeń firmowej platformy, będący hybrydą bazującą na szyfrowaniu AES, wzmocnioną dodatkową warstwą zabezpieczającą, dzięki czemu – według projektantów – stworzone przez nich zabezpieczenia są całkowicie odporne na wszelkiego rodzaju ataki.

Na stronach Permanent Privacy autorzy pomysłu wyjaśniają, że sam projekt zapoczątkowany został zaszyfrowaniem fragmentu bezsensownego tekstu. Jeśli przyjmie się założenie, że tekst jest przypadkowym zbitkiem liter i zastąpi go innym, a nie istnieje żadna zrozumiała zależność pomiędzy tekstem jawnym i zaszyfrowanym, to w momencie przypuszczenia ataku na tekst zaszyfrowany otrzyma się miliardy wyników, wśród których co prawda może znajdować się tekst właściwy, ale z powodu całkowitego braku zależności pomiędzy tekstami i ogromnej liczby wyników niemożliwe jest zidentyfikowanie, który tekst jest właściwy.

Peter White, dyrektor zarządzający firmy zapewnia, że wszelkie elektroniczne dane mogą być teraz wysyłane i przechowywane ze 100-procentową pewnością bezpieczeństwa, ponieważ bez odpowiednich kluczy nawet Pentagon nie odczyta zaszyfrowanych przez Permanent Privacy wiadomości. Autorzy pomysłu, dla uwiarygodnienia siły swoich zabezpieczeń oferują milion dolarów każdej osobie, która zdoła się włamać do systemu.

Źródło: Permanent Privacy


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto