A A A

Miliony na fałszywych reklamach

15 listopada 2021, 10:00
Na 10 lat więzienia skazano Rosjanina, który na fałszywych reklamach zarobił 7 mln dolarów.
Miliony na fałszywych reklamach

„Król oszustwa"

Departament Sprawiedliwości USA poinformował, że w latach 2014–2016 Andriej Żukow wraz ze wspólnikami podpisał szereg umów z sieciami reklamowymi na emisję reklam w internecie. Żadne reklamy jednak nie były wyświetlane, a zamiast tego przestępcy używali botów i wynajętych serwerów w celu symulowania odbiorców reklam w fałszywych witrynach New York Timesa i New York Daily News.

Chociaż reklam nigdy nie oglądali ludzie, Żukow i spółka zarobili około 7 mln dolarów. Fałszywy projekt reklamowy nazwano Methbot, od uruchomionej przez Żukowa sieci reklamowej Media Methane.

W swoje przedsięwzięcie Rosjanin zaangażował programistów i innych specjalistów, którzy pomagali mu w budowie koniecznej infrastruktury. Według władz amerykańskich Żukow sam siebie nazywał „królem oszustwa".

W maju 2021 roku Żukow został uznany za winnego oszustwa i prania pieniędzy oraz skazany na 10 lat więzienia. Rosjanin ma też zapłacić 3,8 mln dolarów kary.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto