A A A

Moc obliczeniowa komputera do wynajęcia

2 grudnia 2021, 08:00
Startup Massive ma ciekawy pomysł na wykorzystanie wolnej mocy komputerów.
Moc obliczeniowa komputera do wynajęcia

Moc obliczeniowa jako waluta

Massive to startup założony m.in. przez Jasona Grada, który jest jednocześnie jego dyrektorem generalnym. Opisuje on nową koncepcję firmy jako coś na wzór Airbnb dla użytkowników komputerów. Wolne moce obliczeniowe sprzętu mają być wynajmowane, a właściciele maszyn w zamian otrzymają np. płatne aplikacje lub treści bez reklam.

Massive ogłosił, że zebrał 11 mln dolarów na rozwój swojego pomysłu. Inwestorami i dobroczyńcami startupu są na razie głównie firmy zajmujące się kryptowalutami, m.in. CoinShares Ventures, BlockTower Capital i Coinbase Ventures. Nic w tym dziwnego – kryptografia to obszar o ogromnym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową, a pomysł startupu dokładnie odpowiada profilowi ich działalności.

Massive ma przed sobą trudne zadanie przekonania użytkowników do wyrażenia zgody na usługę korzystania z wolnej mocy obliczeniowej ich komputerów. Byłby to krok w kierunku bardziej otwartej sieci. Obecnie ok. 50 tysięcy użytkowników komputerów stacjonarnych (tzw. węzłów, jak nazywa je firma) zdecydowało się na tę usługę.

Warunkiem powodzenia projektu jest zdobycie zaufania do Massive jako firmy pośredniczącej w dostarczaniu mocy obliczeniowej firmom, które jej potrzebują i są skłonne za to zapłacić niekonwencjonalną walutą.

Więcej informacji na temat pomysłu można znaleźć tutaj.

fot. AaronJOlson – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto