A A A

Monitory 15,6 zamiast 15,4

27 września 2007, 14:47
Monitory 15,6 zamiast 15,4

Producenci paneli LCD zapowiadają przestawienie się z produkcji modeli o przekątnej 15,4 cala na panele 15,6 cala. O rozpoczęciu w przyszłym masowej produkcji paneli o większym niż aktualny standard rozmiarze poinformowały między innymi AU Optronics (AUO) oraz Chi Mei Optoelectrnics (CMO).
Decyzja wynika z przestawienia się spółek na technologię produkcyjną piątej generacji. Efektywność produkcji w wypadku paneli 15,4 cala będzie wynosić 80%: z jednego "wafla" można wykroić maksymalnie 15 matryc; w wypadku zdecydowania się na zwiększenie przekątnej do 15,6 cala można z tego samego substratu otrzymać już 18 paneli.
Ceny większych paneli, ze względu na większą efektywność produkcji, mają być niższe niż matryc 15,4 cala – najprawdopodobniej nie przełoży się to jednak na spadek średnich cen zakupu notebooków. Komputery z ekranami 15,6 cala zapowiedział już między innymi ASUS oraz Acer. Szacuje się, że panele o nowych wymiarach znajdą się w 3-4% wyprodukowanych w przyszłym roku notebooków.

Źródło: ITBIZNES


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto