A A A

NTT startuje z Konfiguratorem PC

11 czerwca 2014, 11:30
Firma NTT wystartowała z konfiguratorem PC - pierwszym na polskim rynku narzędziem dla klientów indywidualnych, służące do tworzenia konfiguracji i zamawiania komputerów.
NTT startuje z Konfiguratorem PC

Narzędzie, dostępne na stronie www.sklep.ntt.pl służy zarówno do kompletowania komponentów desktopów, jak i komputerów all-in-one oraz nettopów.

Konfigurator proponuje wybór wyłącznie tych komponentów, które są kompatybilne z wcześniej wybranymi (na przykład, po wyborze procesora Intela, w następnych krokach, listy wyboru będą zawierały wyłącznie komponenty współpracujące z tą jednostką). Program pozwala swobodnie poruszać się miedzy kategoriami komponentów, dokonywać zmiany wyboru i resetować konfiguracje.

Proponowana kolejność budowania maszyny to: procesor, płyta główna, pamięć, oprogramowanie, obudowa, karta graficzna, napędy, gwarancja i akcesoria. Można też samodzielnie decydować o kolejności wyboru poszczególnych elementów. Co ważne, pokazuje też na bieżąco cenę powstającego komputera.

Lista komponentów obejmuje ofertę NTT i zawiera kilkaset produktów wszystkich liczących się marek w tym: procesory Intel, AMD, płyty główne Gigabyte, Asus, MSI, dyski SSD Kingston, Mach Xtreme, HDD Seagate, WD. Na szczególną uwagę zasługuje lista kart graficznych producentów: Asus, Gigabyte, Palit oraz XFX wśród których znajdują się konstrukcje również dla najbardziej wymagających graczy.

- Dotychczas mieliśmy konfiguratory pecetów i serwerów przeznaczone dla naszych partnerów - mówi Łukasz Jakubowski, Desktop Product Manager w NTT System. - Doświadczenia z tymi narzędziami pomogły nam stworzyć Konfigurator PC dla klientów indywidualnych. To jedyny taki instrument na polskim rynku, który pozwala łatwo zestawić komputer z wybranych samodzielnie elementów..

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto