A A A

NVIDIA Titan X – najmocniejsza karta na świecie

5 marca 2015, 07:10
Podczas konferencji GDC 2015 (Game Developers Conference) NVIDIA zaprezentowała swoją najnowszą i najmocniejszą kartę graficzną - Titan X.
NVIDIA Titan X – najmocniejsza karta na świecie

Niestety w trakcie prezentacji nie ujawniono pełnej specyfikacji karty. Z bardziej i mniej oficjalnych informacji wynika, że urządzenie będzie oparte na procesorze graficznym Maxwell GM200, na który składa się 8 mld tranzystorów. Dodatkowo na pokładzie flagowca NVIDII znajdziemy 12 GB pamięci GDDR5 działającej prawdopodobnie pod 384-bitową magistralą. Uczyni to nowego Titana najmocniejszą kartą dostępną na rynku. Warto wspomnieć, że obudowa produktu została utrzymana w czarnym, matowym kolorze z charakterystycznym zielonym podświetleniem wentylatora.

Oficjalna cena Titan X nie została jeszcze podana jednak wśród plotek pojawia się kwota rzędu 1,349$. Możliwości nowej karty można zobaczyć w poniższym demie Unreal Engine 4 Kite.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto