A A A

NVIDIA stworzyła najwydajniejszy procesor graficzny dla notebooków

6 czerwca 2012, 09:10
NVIDIA stworzyła najwydajniejszy procesor graficzny dla notebooków

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najwydajniejszy mobilny procesor graficzny NVIDIA GeForce GTX 680M, oparty na architekturze graficznej NVIDIA Kepler.

Producent zapewnia, że GTX 680M jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym mobilnym procesorem graficznym jaki kiedykolwiek stworzono.

- GeForce GTX 680M to najszybszy mobilny procesor graficzny w historii, ale to nie jest jego jedyny atut -, twierdzi Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. notebooków w firmie NVIDIA.

- Nowy układ został również wyposażony w szereg nowych technologii wspomagających obsługę gier oraz w technologię Optimus, która umożliwia wydłużenie czasu pracy na baterii – dodaje.

Cechami wyjątkowymi nowych procesorów graficznych GeForce są:

• Adaptive V-sync (adaptacyjna synchronizacja pionowa) – nowa technologia zapewniająca większą płynność w grach

• Zaawansowane tryby antyaliasingu – w tym tryb NVIDIA FXAA i nowy tryb TXAA, zapewniające lepszą jakość obrazu

• Technologia NVIDIA Optimus – umożliwiająca wydłużenie czasu pracy komputera na akumulatorach poprzez włączanie procesora graficznego wyłącznie wtedy, gdy jest on potrzebny

• NVIDIA Phys – obsługa akceleracji obliczeń fizyki w grach

• Technologia NVIDIA 3D Vision 2 – usprawniona technologia rozrywki w stereoskopowym 3D, zapewniająca większy, jaśniejszy i wygodniejszy obraz

• Oprogramowanie NVIDIA 3DTV Play – służące do łączenia notebooków z telewizorami 3D i zapewniające niedoścignione wrażenia z grania na kanapie

• Wysokowydajne sterowniki Verde dla notebooków – obsługujące najnowsze gry i zapewniające maksymalną kompatybilność

• Technologia NVIDIA SLI – powoduje, że najszybszy procesor graficzny staje się jeszcze szybszy osiągając nawet dwukrotnie wyższą wydajność w grach

• Technologia NVIDIA CUDA – obsługa wysokowydajnych zadań obliczeniowych wykorzystujących procesory graficzne.

Firma Alienware poinformowała, że notebooki M17x i M18x z procesorami graficznymi GeForce GTX 680M będą dostępne w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Notebooki Alienware M17x będą wyposażone w procesor graficzny GeForce GTX 680M oraz technologię NVIDIA Optimus lub technologię NVIDIA 3D Vision. Komputery będą dostępne w konfiguracjach z jednym lub dwoma procesorami graficznymi GTX 680M w trybie SLI przed końcem tego miesiąca.

Procesor graficzny GeForce GTX 680M jest również dostępny w notebookach MSI GT70 oraz notebookach dla graczy Clevo, dostępnych od takich partnerów sprzedażowych jak Ava Direct, Maingear i Origin.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto