A A A

Na Facebooku nie kupisz ziemi z lasami deszczowymi Amazonii

11 października 2021, 08:00
Marketplace to nie miejsce na sprzedaż ziemi pod ochroną – ogłosił Facebook i zakazał tego procederu.
Na Facebooku nie kupisz ziemi z lasami deszczowymi Amazonii

Zmiana polityki handlowej na FB

Na platformie Marketplace można kupić wiele rzeczy. A wśród nich takie, których nikt by się tu nie spodziewał – na przykład ziemię, na której rosną lasy deszczowe w Amazonii.

Ponieważ sprzedaż gruntów na obszarach chronionych jest nielegalna i może mieć negatywny wpływ na florę, faunę i ludzi tam mieszkających, społecznościowy gigant właśnie ogłosił, że zakazuje sprzedaży i kupna chronionych gruntów na Facebooku, Instagramie i WhatsAppie. „Zależy nam na zrównoważonym rozwoju i ochronie gruntów na obszarach chronionych ekologicznie" – czytamy w blogu Facebooka. Decyzja firmy ma związek z dochodzeniem, które dziennikarze BBC przeprowadzili w lutym tego roku. Wykazało ono, że użytkownicy platformy nielegalnie sprzedawali chronione działki w Brazylii, z których niektóre miały wielkość do 1000 boisk piłkarskich.

fot. DEZALB – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto