A A A

Najlżejsze projektory laserowe 4K od Panasonic

18 lutego 2015, 10:00
Panasonic zaprezentował podczas targów ISE 2015 wersję produkcyjną pierwszego laserowego projektora 4K - modelu PT-RQ13K. Urządzenie będzie wyświetlać obraz o jasności 10 000 lumenów i rozdzielczości czterokrotnie wyższej niż Full HD.
Najlżejsze projektory laserowe 4K od Panasonic

Przedstawiony po raz pierwszy podczas ISE 2014, model PT-RQ13K jest najlżejszym i najmniejszym projektorem tego typu na świecie. Wykorzystuje technologię Quad Pixel, dzięki której jest w stanie wyświetlić niezwykle szczegółowy obraz w filmowej jakości i rozdzielczości 4K.

Oś optyczna projektora może być przesuwana w pionie i poziomie w wysokiej częstotliwości 240 Hz, co pozwoliło czterokrotnie zwiększyć zagęszczenie pikseli. Nowa generacja procesorów Detail Clarity, odpowiedzialnych za odwzorowanie szczegółów obrazu, analizuje i optymalizuje wymagane dla dodatkowych pikseli informacje, zapewniając wyświetlanie płynnego i szczegółowego obrazu o wysokim kontraście.

Ponadto Panasonic zaprezentował korzystające z technologii 3-Chip DLPtm projektory laserowe PT-RZ12K oraz PT-RS11K. Oba modele charakteryzują się częstotliwością odświeżania 120 Hz, wyświetlają obraz o jawności 12 000 lumenów oraz rozdzielczości odpowiednio WUXGA oraz SXGA+.

- Projektory RQ13K oraz RZ12K wyróżnia wysoka rozdzielczość oraz kontrast na poziomie 20 000:1. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w dużych przestrzeniach, np. podczas targów, wydarzeń scenicznych lub w zastosowaniach biznesowych - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Obudowa PT-RQ13K jest o połowę mniejsza od innych urządzeń 4K, co w połączeniu z możliwością instalacji w zakresie 360 stopni jest dużą zaletą dla specjalistów z branży wynajmu rozwiązań Visual i organizacji eventów - uzupełnia Magdalena Przasnyska.

Urządzenia wyposażono w zabezpieczony przed awariami podwójny układ optyczny, który zapewnia 20 000 godzin pracy lasera bez konieczności jego konserwacji. Z kolei system chłodzenia cieszą redukuje głośność pracy urządzenia i maksymalizuje wydajność laserowego źródła światła.

Model Panasonic PT-RQ13K ma zostać wprowadzony na rynek jesienią 2015 roku, podczas gdy projektory PT-RZ12K oraz PT-RS11K będą dostępne latem br.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mrpurrfect
20 lutego 2015, 12:31
Ciekawe jakby to było mieć coś takiego w domu :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto