A A A

Największy na świecie telewizor OLED

5 stycznia 2012, 10:15
Największy na świecie telewizor OLED

LG zaprezentuje na targach CES 2012 długo zapowiadany 55-calowy telewizor OLED.

W panelu OLED (organiczna dioda elektroluminescencyjna) zastosowano najnowsze rozwiązania od LG, takie jak czterokolorowe piksele (4-Color Pixels) i Color Refiner. Według zapewnień producenta mają one zapewnić najbardziej naturalne kolory, jakie można uzyskać w telewizorze, po znacznie niższej cenie niż przy zastosowaniu standardowych procesów produkcyjnych.

To co ma odróżnić zaprezentowany telewizor od dostępnych na rynku modeli OLED to funkcje 4-Color Pixels i Color Refiner, które jak twierdzi LG, zapewniają naturalny i wyrazisty obraz. Specjalne piksele złożone z czterech kolorów (czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego), zamiast tradycyjnego zestawu RGB używanego przez innych producentów paneli OLED, umożliwią dokładniejsze odwzorowanie barw. Color Refiner zagwarantuje natomiast spójność kolorów przy szerszym kącie widzenia dzięki algorytmowi LG, który poprawia tony i odcienie. W innych telewizorach OLED odcienie często ulegają znacznym zmianom w zależności od nachylenia z którego oglądany jest obraz, a gama kolorów jest nienaturalna.

OLED od LG ma także oferować nieograniczony współczynnik kontrastu. W telewizorach LED i LCD zastosowanie tak zaawansowanych funkcji, w znaczący sposób poprawiających jakość barw jest technicznie niemożliwe. Ponadto panele OLED LG są dużo szybsze niż LED/LCD, dzięki czemu ruch jest przedstawiany czysto, bez smug i rozmazań.

Telewizor OLED LG został zaprojektowany w zupełnie nowej estetyce dzięki zastosowaniu cienkiej ramy LG typu Slim and Narrow Bezel co nadaje mu minimalistyczny (zaledwie 4 milimetry grubości), a przy tym miły dla oka wygląd.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto