A A A

Największy telewizor Ultra High Definition OLED TV świata

9 września 2013, 13:35
Największy telewizor Ultra High Definition OLED TV świata

Podczas targów IFA 2013, firma LG Electronics przedstawiła największy na świecie telewizor Ultra High Definition (ULTRA HD) OLED TV.

- LG ma zaszczyt być pierwszą firmą, która wprowadziła telewizor OLED do produkcji komercyjnej, a teraz po raz kolejny podnosi standardy, prezentując rewolucyjny ULTRA HD CURVED OLED" powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor Generalny LG Home Entertainment Company. - Nasz 77-calowy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem jest dowodem na to, że nigdy nie przestaniemy przekraczać granic i odkrywać przed konsumentami nowych możliwości - dodał.

Największy obecnie telewizor OLED na świecie, 77-calowy LG ULTRA HD CURVED OLED TV, jest jednocześnie najbardziej zaawansowanym telewizorem nowej generacji, jaki pojawił się do tej pory na rynku. Przekątna o długości 77 cali oraz olbrzymia matryca, przypominająca kształtem ekran w kinie IMAX - mieliśmy szansę zobaczyć ten sprzęt i rzeczywiście, jakość obrazu onieśmiela. LG ULTRA HD CURVED OLED TV łączy opracowaną przez LG technologię WRGB OLED z rozwiązaniem Ultra HD, czego efektem jest nieskończenie duży współczynnik kontrastu - powiedział Kwon.

Obraz 4K UHDTV Ultra-high-definition television to standard Full HD (1920 na 1080) pomnożony razy dwa, co daje nam wynik 3840 na 2160 pikseli. Po pierwsze, prototypy wykorzystujące 4K UHDTV tak naprawdę zaprezentowano jeszcze w 2003 roku. Kolejnym etapem rozwoju UHDTV będzie rozdzielczość 8K, czyli 32-megapikselowy obraz o rozdzielczości 7680 na 4320.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto