A A A

Nawigacja dla motocyklistów od Garmina

22 czerwca 2010, 13:06
Nawigacja dla motocyklistów od Garmina

Garmin wprowadza na rynek zumo 220 - system nawigacji motocyklowej wyposażonej w wytrzymałą obudowę, 3,5 calowy ekran dotykowy, złącze Bluetooth oraz funkcję asystenta pasa ruchu.

- Zumo 220 to urządzenie zaprojektowane przez ekspertów Garmin, którzy wykorzystali wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę zdobytą podczas licznych motocyklowych podróży. W efekcie powstała nawigacja przeznaczona specjalnie dla motocyklistów - powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska.

Zumo 220 zostało skonstruowane z odpornych na wilgoć i wstrząsy materiałów, wytrzymałych nawet na rozpylenie paliwa oraz oddziaływanie promieni UV. Sprzęt ma 3,5-calowy kolorowy ekran dotykowy, który zapewnia szybki dostęp do wszystkich potrzebnych w drodze informacji. Na ekranie wyświetlane są ograniczenia prędkości oraz szczegółowe wskazówki dotyczące najbliższego skrętu.

Urządzenie wyposażone zostało w złącze Bluetooth, dzięki czemu komunikaty głosowe mogą być przekazywane nie tylko za pośrednictwem wbudowanego głośnika, ale również bezprzewodowo przy użyciu zestawu słuchawek lub kasku Bluetooth.

W standardowym wyposażeniu znajdują się:
- uchwyt samochodowy z przyssawką,
- uchwyt motocyklowy z elementami montażowymi,
- Ładowarka sieciowa,
- Motocyklowy przewód zasilający,
- Przewód zasilający z gniazda zapalniczki,
- Kabel USB,
- Podkładka na deskę rozdzielczą,
- Płyta DVD z mapą City Navigator Europe obejmującą 43 państwa Europy oraz aplikacją MapSource.

Zaimplementowana w zumo 220 funkcja "Gdzie jestem?" ułatwia odnalezienie najbliższych punktów POI (Points of Interst) takich jak szpitale, komisariaty policji, stacje benzynowe. Niezależnie od tego, po jakim kraju się poruszamy, zumo 220 automatycznie dostosowuje się do aktualnej strefy czasowej.

Najnowsza nawigacja zumo została również wyposażona w przydatny zestaw podróżny obejmujący takie aplikacje, jak przeglądarka zdjęć, zegar światowy, przelicznik walut i jednostek oraz kalkulator. Bezpieczeństwo zapewnia funkcja antykradzieżowa - Garmin Lock. Urządzenie daje również możliwość rejestrowania i podglądu przebytych tras, dzięki czemu użytkownicy zyskują dostęp do takich danych jak dystans, maksymalna prędkość, całkowity czas podróży itp.

Wbudowana bateria litowo - jonowa umożliwia korzystanie z urządzenia maksymalnie do 8 godzin w zależności od trybu użytkowania.

Planowana cena detaliczna zumo 220 - 1599 PLN


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto