A A A

Nerwowo wokół Tesli

16 listopada 2021, 12:00
Wartość spółki Elona Muska spadła poniżej biliona dolarów.
Nerwowo wokół Tesli

Musk nie chce finansować wydatków Bidena

Po 187 miliardach dolarów strat w zeszłym tygodniu akcje Tesli potaniały o kolejne 2,7% na rozpoczęcie notowań na nowojorskiej giełdzie.

Gorsze wyniki są związane ze sprzedażą przez dyrektora generalnego Eltona Muska walorów o wartości prawie 7 miliardów dolarów. Sprzedaż akcji, pierwsza o takiej wartości od 2003 roku, przyćmiła oferty publiczne większości firm.

Najbogatszy człowiek świata i największy udziałowiec Tesli napisał 6 listopada na Twitterze, że sprzeda 10% własnych akcji, jeśli użytkownicy platformy mikroblogowej poprą takie posunięcie (10% to około 17 milionów akcji w momencie opublikowania informacji).

Za sprzedażą akcji głosowało 57,9% osób.

Nerwową atmosferę wokół producenta pojazdów elektrycznych podsyciła twitterowa kłótnia Muska z senatorem Berniem Sandersem, który zażądał, aby bogaci płacili „godziwą część" podatków.

„Musimy domagać się, aby niezwykle bogaci zapłacili uczciwą część. Kropka" – napisał Sanders. Musk odpowiedział 80-letniemiu senatorowi w mało wyszukany sposób: „Ciągle zapominam, że jeszcze żyjesz".

Tweet Sandersa pojawia się w momencie, gdy Waszyngton zabiega o podniesienie podatków dla najbogatszych Amerykanów.

Demokraci z Senatu USA przedstawili w zeszłym miesiącu propozycję opodatkowania akcji miliarderów, aby pomóc finansować agendę wydatków socjalnych prezydenta Joe Bidena oraz zwiększyć wydawanie środków na walkę z tzw. zmianami klimatycznymi.

fot.Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto