A A A

Netflix na poważnie wchodzi w rynek gier wideo

29 września 2021, 13:10
Gigant kupił producenta gier wideo Night School Studio.
Netflix na poważnie wchodzi w rynek gier wideo

Gry bez dodatkowych opłat

Wejście w branżę gier komputerowych to nic innego jak próba dywersyfikacji źródeł przychodów Netfliksa w obliczu nasilającej się konkurencji w usługach strumieniowania mediów.

Night School Studio (NSS), kupione przez firmę, jest najbardziej znane jest ze swojej debiutanckiej gry „Oxenfree" – dwuwymiarowej przygodówki utrzymanej w konwencji paranormalnego horroru. Gry NSS są dostępne na PlayStation Sony, Xboksie Microsoftu, Nintendo Switch oraz pecetach i będą pierwszymi niemobilnymi tytułami w nowopowstałym portfolio gier wideo potentata streamingu. Będą mogły korzystać z nich (w wersji bez reklam i bez dodatkowych opłat) osoby, które mają wykupiony abonament w Netfliksie. Wcześniej serwis udostępnił w Polsce mobilne wersje gier z serii „Stranger Things" dla swoich subskrybentów.

fot. FrankundFrei – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto