AktualnościNie będzie wersji Instagrama dla dzieci

Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci

Po fali krytyki Facebook wstrzymał prace nad nową aplikacją Instagram Kids.

Nie będzie wersji Instagrama dla dzieci
Źródło zdjęć: © Pixabay

Facebook: jeszcze do tego wrócimy

Platforma w założeniu miała dostarczać wolne od reklam oraz odpowiednie dla wieku treści dzieciom poniżej 13. roku życia. Miała też wymagać zgody rodziców na dołączenie do niej ich dziecka. Jednak amerykańscy prawodawcy i media z obawy o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu wezwali firmę do porzucenia planów budowy nowego serwisu społecznościowego.

Adam Mosseri, szef Instagrama, napisał w firmowym blogu: „Wierzymy, że tworzenie aplikacji Instagram Kids było słuszne, ale wstrzymujemy prace nad nią". Facebook podkreśla, że rozpoczął prace nad tym projektem, aby rozwiązać ważny problem: coraz młodsze dzieci posługują się telefonami, podają fałszywą datę urodzenia i pobierają aplikacje przeznaczone dla osób powyżej 13. roku życia. Dlatego, jak pisze Mosseri, „lepiej było dać dzieciom dostęp do opracowanej dla nich wersji Instagrama, na której to rodzice mogą nadzorować i kontrolować ich doświadczenia".

Facebook zamierza wykorzystać najbliższy czas na „współpracę z rodzicami, ekspertami i decydentami, aby zademonstrować wartość i potrzebę tego produktu".

Wybrane dla Ciebie