A A A

Niektóre z agencji w USA nadal korzystają z dyskietek 3,5"

9 grudnia 2013, 14:29
W Stanach Zjednoczonych niektóre z agencji federalnych nadal korzystają z... 3,5-calowych dyskietek. A niby to my w Polsce jesteśmy zacofani.
Niektóre z agencji w USA nadal korzystają z dyskietek 3,5"

W Stanach Zjednoczonych niektóre z agencji federalnych nadal korzystają z... 3,5-calowych dyskietek. A niby to my w Polsce jesteśmy zacofani.

Federal Register to amerykańska instytucją rządowa, odpowiadająca m.in. za dostarczanie codziennej porcji informacji na temat działań władz federalnych USA. Doniesienia na temat zmian w przepisach, ogłoszenia i inne materiały publikowane są na stronie internetowej oraz w papierowym biuletynie. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że część informacji dostarczana jest urzędnikom Federal Register na 3,5-calowych dyskietkach.

avita Vance-Cooks, szefowa biura odpowiedzialnego za urzędowe publikacje tłumaczyła ostatnio w Kongresie, że Federal Register wciąż wymaga od innych instytucji, aby materiały dostarczane były w formie papierowej z odręcznymi podpisami. Agencja nie zraża się istnieniem podpisu cyfrowego, ani takimi wynalazkami, jak np. e-mail, aplikacje mobilne czy pamięci przenośne. Wymagane jest natomiast składanie materiałów na rzeczonych dyskietkach lub płytach CD. Co więcej, agencja oczekuje nie tylko oryginalnych dokumentów, ale i dwóch duplikatów lub uwierzytelnionych kopii.

Taki stan rzeczy będzie się utrzymywał dopóki cała administracja nie wdroży nowych metod obiegu informacji. Problem w tym, że bezpieczny system mailowy jest drogi i nie wszystkie agencje są przygotowane do jego wykorzystania. Efekt jest taki, że część instytucji wciąż skanuje dokumenty, a następnie zapisuje na dyskietkach i wysyła kurierem do autorów biuletynu. Niestety, dopóki nie zmienią się przepisy, w ten sam sposób postępować muszą także te agencje, które przeszły już na nowy system obiegu danych. Tak mówi prawo, a w USA prawo to przecież rzecz święta.



fot sxc.hu Carlos Paes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
B4RN4B4
11 grudnia 2013, 12:52
hipsterzy no :P
tomangelo
tomangelo
9 grudnia 2013, 22:20
Jakie zacofane, wstyd by w XXI wieku jeszcze wykorzystywano taką archaiczną metodę przesyłania danych, to przecież nie do pomyślenia w normalnym kraju. A nie, to USA, no to nic. Ale jakby to u nas było to już dawno psy by wywieszono.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto