A A A

Niemiecki rząd nie będzie używał programów szpiegowskich

12 grudnia 2021, 12:10
Niemcy nie będą wykorzystywały luk w zabezpieczeniach systemów informatycznych.
Niemiecki rząd nie będzie używał programów szpiegowskich

Nie wykorzystają luk

Partie, które utworzyły niemiecką koalicję rządową, poinformowały, że nowy niemiecki rząd nie będzie wykorzystywał odkrytych i nienaprawionych błędów w oprogramowaniu ani używał oprogramowania szpiegowskiego w działaniach swoich służb specjalnych.

Niemiecka Partia Zielonych, Partia Socjaldemokratyczna (SPD) i Wolna Partia Demokratyczna (FDP) zawarły koalicję i zamierzają utworzyć niemiecki rząd. Koalicja w dniu 24 listopada opublikowała dokument zawierający reguły, którymi partie zamierzają się kierować w rządzeniu państwem. Można znaleźć tam zasady postępowania w sprawach społecznych, politycznych i gospodarczych.

W dokumencie znalazł się opis zagadnień związanych z sektorem IT, ochroną prywatności i cyberbezpieczeństwem. Mowa w nim także o wykorzystywaniu przez państwo luk zero-day i spyware'u w operacjach nadzoru.

W oświadczeniu niemieckiej koalicji czytamy: „Państwo nie będzie kupować informacji o lukach w zabezpieczeniach ani otwierać ich [na ataki], ale zawsze będzie starało się je zabezpieczyć tak szybko, jak to możliwe w programie zarządzania błędami bezpieczeństwa IT pod kontrolą niezależnego Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji".

fot. analogicus – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto