A A A

Nigeryjskie oszustwo na Euro 2012

15 czerwca 2012, 13:23
Nigeryjskie oszustwo na Euro 2012

Ogromne zainteresowanie mistrzostwami Euro 2012 nie mogło umknąć uwadze cyberprzestępców. Specjaliści z firmy Symantec przechwycili ataki typu spam 419 (znane pod popularną nazwą nigeryjskiego oszustwa), nawiązujące do trwającej w Polsce i na Ukrainie imprezy.

Wiadomość będąca oszustwem internetowym dołączana jest w pliku nazwanym UEFA.pdf. Z maila odbiorca dowiaduje się, że wygrał loterię promocyjną UEFA Euro 2012 Cup. W pozostałej części wiadomości spamerzy wyczerpująco wyjaśniają jak weszli w posiadanie adresu e-mail odbiorcy oraz jak wybrano ten właśnie adres jako zwycięzcę spośród ogromnej liczby pozostałych uczestników.

Następnie odbiorca proszony jest o wysłanie numerów potwierdzających wygranie przez wypełnienie rzekomej dokumentacji online UEFA Euro 2012. Odbiorca proszony jest o podanie osobistych danych takich jak: nazwisko, adres, wiek, zawód oraz numer telefonu. Szczególnie interesujący jest fragment, w którym wspomniano, że adresy e-mail otrzymano od cieszących się zaufaniem firm (ich nazwy celowo zamazano). Przypominamy, że należy być szczególnie ostrożnym, gdy celem wiadomościami jest wyłudzenie poufnych danych.

Specjaliści przewidują, że w ciągu kilku następnych dni liczba ataków internetowych związanych z Euro 2012wzrośnie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto