A A A

Nikon DL - zaawansowane kompakty z Japonii

23 lutego 2016, 17:05
Nikon wprowadza do swojej oferty nową linię kompaktowych aparatów klasy premium. Nową gamę aparatów tworzą trzy modele: Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 oraz Nikon DL24-500 f/2.8-5.6.
Nikon DL - zaawansowane kompakty z Japonii

Każdy z aparatów został wyposażony w obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR oraz jednocalową matrycę formatu CX. Aparaty Nikon DL umożliwiają wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 20,8 mln pikseli w formacie JPEG lub NEF (RAW) oraz nagrywanie filmów w jakości 4K/UHD 30p/25p.

Obiektyw każdego z aparatów jest ozdobiony charakterystycznym złotym pierścieniem NIKKOR. Ponadto wszystkie aparaty premium Nikon DL posiadają hybrydowy AF oraz czterordzeniowy procesor EXPEED 6A, który pozwala wykonywać zdjęcia z prędkością 60 kl./s przy ostrości ustawionej na pierwszej klatce oraz do 20 kl./s w trybie ciągłego AF. Opracowany przez firmę Nikon system optycznej redukcji drgań (VR) z podwójną detekcją, zapewnia skuteczne wykrywanie i kompensację drgań.

Nowe kompakty są również wyposażone w gniazdo „gorącej stopki" ISO 518, dzięki czemu mogą współpracować z lampami błyskowymi marki Nikon. Wśród akcesoriów przeznaczonych do nowych aparatów znajduje się także opcjonalny ruchomy wizjer elektroniczny (EVF) DF-E1 z czujnikiem zbliżenia oka, wyposażony w wyraźny wyświetlacz o wysokim kontraście.

Nikon DL24-85 f/1.8-2.8

W aparacie zastosowany został jasny obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR 24-85mm f/1.8-2.8. Na obudowie obiektywu znajduje się konfigurowalny pierścień sterujący i pierścień zoomu. Dodatkowo model jest wyposażony w odchylany ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1 mln 37 tys. punktów i podnoszoną lampę błyskową. Aparat będzie dostępny w kolorze srebrnym i czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016. r, w przewidywanej cenie detalicznej ok. 3099 zł.

Nikon DL18-50 f/1.8-2.8

Maksymalny otwór względny f/1,8 przy ogniskowej 18 mm sprawia, że obiektyw tego aparatu jest najjaśniejszym ultraszerokokątnym obiektywem w historii firmy Nikon. W jego konstrukcji zastosowano powłoki nanokrystaliczne, zapewniające bardziej kontrastowy obraz. Aparat wyposażono w odchylany ekran dotykowy OLED o rozdzielczości 1 mln 37 tys. punktów. Dodatkowo w modelu zastosowaną wbudowaną funkcję korekcji perspektywy. Aparat będzie dostępny w kolorze czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 3799 zł.

Nikon DL24-500 f/2.8-5.6

Dzięki obiektywowi NIKKOR z 21-krotnym zoomem optycznym oraz trybowi SPORT (VR) ten model serii DL to idealna propozycja dla fotografów zawsze gotowych rejestrować dynamiczne sceny. Aparat ma wbudowany wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 2 mln 359 tys. pikseli oraz ruchomy ekran dotykowy OLED o wysokiej rozdzielczości. Aparat będzie dostępny w kolorze czarnym, do sprzedaży trafi w czerwcu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 4149 zł.

Wszystkie aparaty Nikon DL posiadają wbudowaną aplikację SnapBridge. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth low energy, SnapBridge zapewnia stałą łączność między aparatem a smartfonem lub tabletem przy niewielkim zużyciu energii. Użytkownicy mogą przesyłać wykonane zdjęcia do urządzenia mobilnego i udostępniać je. Za pomocą aplikacji można również sterować głównymi funkcjami aparatu z poziomu smartfona czy tabletu, aktualizować oprogramowanie i korzystać z wielu innych możliwości.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto