A A A

Nintendo: uważajcie na 3D w nowej konsoli

29 grudnia 2010, 09:55
Nintendo: uważajcie na 3D w nowej konsoli

Na stronie internetowej Nintendo dotyczącej najnowszej konsoli 3DS pojawiły się wskazówki dotyczące korzystania z najnowszego urządzenia firmy. Wśród nich znaleźć można między innymi ostrzeżenie przed korzystaniem z funkcji 3D.

Przenośna konsola Nintendo 3DS wyposażona została w specjalny przełącznik, który pozwala na wyłączenie efektów 3D – czyli największego atutu najnowszego produktu japońskiego producenta. Wygląda na to, że trzeba go będzie zakleić plastrem jeśli będziemy dawać urządzenie dzieciom poniżej szóstego roku życia. Producent ostrzega, że nie powinny one korzystać z efektu trójwymiaru ponieważ może mieć to bardzo negatywny wpływ na ich wzrok, który w tym okresie znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. Po takim ostrzeżeniu zaczyna nasuwać się pytanie czy technologia ta jest w ogóle bezpieczna? O tym producent już nie wspomina.

Ograniczenie odbiorców nowej konsoli Nintendo może być dla producenta odczuwalne. Bowiem od lat kojarzy się ona klientom z urządzeniem, które nie tylko jest przyjazne dzieciom, ale również oferuje szeroki wybór gier dla najmłodszych. Troskliwym rodzicom pozostanie najwyraźniej zakup wcześniejszej wersji produktu Nintendo…


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto