A A A

Nokia chce otworzyć Symbiana

24 czerwca 2008, 12:31
Nokia chce otworzyć Symbiana

Nokia, po przejęciu firmy Trolltech, twórcy frameworka Qt, kroczy ścieżką open source. Tym razem za sprawą całkowitego przejęcia Symbiana, utworzenia Symbian Fundation i otwarcia źródeł systemu.

Pod skrzydłami wspomnianej fundacji ma się znaleźć nie tylko Symbian OS, ale także S60, UIQ i MOAP(S), które razem stworzą otwartą mobilną platformę. Było to możliwe dzięki porozumieniu, jakie zawarło z Nokią dziewięć firm: Sony Ericsson, Motorola, NTT DoCoMo, AT&T, LG Electronics, Samsung Electronics, STMicroelectronics, Texas Instruments i Vodafone. Przedsięwzięcie ma zacząć funkcjonować na początku przyszełgo roku, w momencie kiedy Nokia przejmie pozostałe udziały Symbian Limited.

Proces tworzenia i plany uruchomienia platformy mobilnej na podstawie Symbiana powinny ucieszyć jego zwolenników. To jedyny krok, jaki można było podjąć przy zaawansowanych pracach nad innym systemem mobilnym – Google Android.

Źródło: I4U News


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto