A A A

Nokia nadal traci, ale Lumia idzie w górę

20 lipca 2012, 13:19
Nokia nadal traci, ale Lumia idzie w górę

Nokia ogłosiła swoje wyniki finansowe za miniony kwartał - fiński potentat telekomunikacyjny nadal traci rynek oraz pieniądze.

Nokia sprzedała 10,2 mln smartfonów - to spadek o 6,5 w porównaniu z zeszłym rokiem. Aż 4 mln ze sprzedanych smartfonów to Nokia Lumia. Nieznacznie wzrosła natomiast sprzedaż telefonów komórkowych.

Firma w minionym kwartale straciła 1,53 mld euro - rok temu w tym samym okresie strata wynosiła 492 mld euro. W porównaniu do zeszłego roku spadły także przychody.

- Nokia podejmuje wszystkie konieczne kroki, aby przejść przez okres zmian. Drugi kwartał był trudny, podobnie będzie z trzecim kwartałem, ale absolutnym priorytetem jest sprawić, aby oddział Devices & Services znowu stał się dochodowy - powiedział Stephen Elop, szef Nokii.

W tym roku koreański Samsung sprzedał więcej telefonów niż Nokia, zrzucając Finów z pierwszego miejsca na liście największym producentów telefonów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto