A A A

Nokia nawiązuje współpracę z Microsoftem

11 lutego 2011, 10:16
Nokia nawiązuje współpracę z Microsoftem

Pogłoski stały się faktem. Nokia rozpoczyna współpracę z Microsoftem. Czego możemy spodziewać się po takim mariażu?

Nokia na rynku smartfonów została nieco w tyle. Nowy CEO firmy postanowił postawić wszystko na jedną kartę, odpuścić Symbianowi i postawić na najnowszy mobilny system operacyjny Microsoftu – Windows Phone 7. Stanie się on głównym systemem wykorzystywanym przez firmę w swoich telefonach. Współpraca Nokii z Microsoftem widoczna będzie nie tylko w sferze oprogramowania, ale również technologii wykorzystywanej w urządzeniach. Finlandzki producent telefonów zostanie również uwzględniony w marketingowej koncepcji Microsoftu. Wraz z pojawieniem się Windows Phone 7 w telefonach Nokii, zmieniona zostanie ich domyślna wyszukiwarka. Od tego momentu będzie to Bing. Microsoft uzyska także dostęp do map opracowanych przez Nokię i będzie mógł je zintegrować ze swoim produktem. Microsoft zyska również na powiększeniu oferty swojego sklepu z mobilnymi aplikacjami.

Współpraca obu firm może nieźle namieszać na rynku smartfonów. Nokia ma szansę na naprawienie swojej reputacji, a Microsoft na zwiększenie udziału systemu WP7 w rynku. Jednak najwięcej skorzystają na tym użytkownicy – ulubiony producent wielu Polaków właśnie wraca do gry!


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto