A A A

Nowa generacja dysków SSD Kingstona

3 listopada 2010, 12:10
Nowa generacja dysków SSD Kingstona

Firma Kingston wprowadziła na rynek nową generację dysków półprzewodnikowych SSDNow V+100.

Produkty z tej linii powinny szczególnie zainteresować przedsiębiorstwa szukające sposobów na zmodernizowanie i optymalne wykorzystanie możliwości używanych komputerów. Dyski V+100 są o 25 proc. bardziej wydajne od poprzedniej generacji SSDNow. Najważniejszą różnicą jest zdecydowane podniesienie szybkości transferu danych. Dodatkowo wprowadzono model o pojemności 96 GB, rozszerzając tym samym ofertę dla odbiorców korporacyjnych.

Nowa generacja SSDNow V+100 zawiera udoskonaloną funkcję garbage collection. Usuwa ona niepotrzebne dane z dysku, utrzymując na stałym poziomie jego wysoką wydajność. Co ważne, garbage collection działa niezależnie od systemu operacyjnego. Oznacza to, że funkcja ta spełnia swoje zadanie bez względu na to czy działamy w systemie, który wspiera technologię TRIM (np. Windows 7), czy też w starszych wersjach, takich jak Windows Vista czy XP.

Dyski V+100 w standardowej obudowie 2,5” są dostępne w wersjach o pojemności: 64 GB, 96 GB, 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Kingston stworzył także specjalny kalkulator Zwrotu z Inwestycji SSDNow, którego zadaniem jest uświadomienie decydentom w działach IT, że wymiana HDD na SSD zapewnia nie tylko wzrost wydajności komputerów, ale także wręcz natychmiastowy zwrot z inwestycji.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto