A A A

Nowa generacja mobilnych procesorów AMD Serii A

4 czerwca 2016, 10:00
Firma AMD zaprezentowała całą rodzinę 7. generacji procesorów AMD Serii A, które zaprojektowano tak, aby zapewniały użytkownikom wysoką wydajność w pracy i rozrywce przy zachowaniu maksymalnej mobilności urządzenia.
Nowa generacja mobilnych procesorów AMD Serii A

Użytkownicy komputerów wyposażonych w nowej generacji procesory AMD mogą cieszyć się nowym poziomem jakości w grach, dzięki obsłudze DirectX 12 i funkcji takich, jak AMD FreeSync czy AMD Dual Graphics . Technologia AMD Advanced Power Management (APM) optymalizuje pracę procesora tak, że funkcjonuje on z maksymalną efektywnością zwiększając możliwości sprzętu w sytuacjach, gdy nie jest on podłączony do stałego zasilania. Nowe procesory APU umożliwiają użytkownikom korzystanie z najnowszych multimediów, w tym oglądanie wideo w rozdzielczości Ultra HD (4K) oraz płynną i pozbawioną błędów grę w tytułach eSportowych dzięki obsłudze AMD FreeSync. 7. generacja procesorów AMD Serii A zapewnia komputerom wysoką jakość działania pod kontrolą systemu Windows 10 i jest zgodna ze wszystkimi funkcjami nadchodzącej aktualizacji Microsoft Windows 10 Anniversary Update.

Notebooki z 7. generacją procesorów AMD Serii A to sprawniejsza praca i dłuższa rozgrywka , ponieważ ich nawet 4-rdzeniowa architektura zapewnia solidną wydajność przy optymalnej energooszczędności, dzięki czemu umożliwia korzystanie z komputera przez praktycznie cały dzień . Procesory te składają się ze zoptymalizowanych pod kątem zastosowań mobilnych wydajnych rdzeni x86 „Excavator" oraz wbudowanej karty graficznej Radeon zapewniającej płynną rozgrywkę w popularnych eSportowych tytułach oraz zwiększone możliwości strumieniowania HD. Rodzina „Bristol Ridge" składa się z 35- i 15-watowych modeli procesorów AMD FX, A12 i A10, podczas gdy „Stoney Ridge" to 15-watowe procesory A9, A6 i E2.

Omawiane procesory zapewniają także płynną pracę wielowątkową, szybkie uruchamianie systemu i obsługę wysokiej klasy materiałów wideo zarówno strumieniowanych jak i lokalnie odtwarzanych - wszystko przy zachowaniu optymalnej energooszczędności. Rozwiązania te oferują najlepszą wydajność graficzną i obliczeniową w porównaniu z konkurencją, w tym nawet o 53% wyższą wydajność w grach i o 51% wyższą w aplikacjach służących do pracy, jeśli porównujemy 7. generacji procesor AMD FX z Intel Core i7 . Lepsza efektywność energetyczna modelu AMD FX 9800P przekłada się na nawet 12% mniejsze zużycie energii w porównaniu do poprzedniej generacji procesora AMD FX-8800P .

Odpowiedzią AMD na powszechne w branży zapotrzebowanie na podstawowej klasy rozwiązanie do codziennych zastosowań jest rodzina „Stoney Ridge". Wraz z modelami z serii A9, A6 i E2 firma AMD wprowadza wydajne rdzenie „Excavator" oraz zaawansowaną obróbkę wideo do segmentu urządzeń, które stanowią 26% sprzedaży PC rocznie . Dzięki temu konsumenci będą w stanie zrobić więcej, bardziej skomplikowanych zadań i cieszyć się jeszcze lepszą jakością wideo. Dzięki przejściu na rdzenie „Excavator" wydajność sekcji CPU procesora wzrosła nawet o 50% względem poprzedniej generacji . Nowy procesor AMD A9 prezentuje się dobrze także na tle konkurencji zapewniając nawet o 27% wyższą wydajność graficzną niż Intel Pentium-4405, a wręcz rywalizując w tym zakresie z procesorem Intel i3-6100U.

Owocna współpraca z producentami OEM i wsparcie branży dla nowych procesorów APU odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu najlepszych możliwości użytkownikom. Tak, jak ogłoszono 5 kwietnia 2016 firma AMD przyspieszyła dostępność tych nowych produktów, aby na rynku mogły się szybciej znaleźć nowe notebooki. Dzięki temu firmy takie jak Acer, Asus, Dell, HP i Lenovo mogły wprowadzić bogato wyposażone, wydajne systemy z 7. generacją procesorów AMD Serii i wiele z nich jest już prezentowana na targach Computex 2016. Kolejne projekty urządzeń i rezultaty współpracy z partnerami będą ogłaszane w ciągu trwającego roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto